Suvelaager

Põlisrahva kultuuri laager hõlmab endas teadmisi kogu põlise ehituse juurde kuuluvast – metsas orienteerumisest, sobiva materjali leidmisest ja toormaterjali töötlemisest kuni põliste traditsiooniliste maalingute ja tseremooniateni välja. Laagris ehitame indiaanlaste traditsioonilist püstkoda – tipit.

Laager sisaldab endas teadmisi, millega tänapäeval inimesed tavapäraselt enam kokku ei puutu. Linnastunud eluviisidega kõrvuti uurime pigemem kiirelt arenevat infotehnoloogia ja kommunikatsiooni ajastu vahendeid, eemaldudes selle valiku läbi loodusest ja põlistest rahvapärandi teadmistest.

Oleme valinud looduses viibimise ja võtnud uurimise alla looduslikud tehnoloogiad selleks, et elavdada inimese ja looduse loomulikku omavahelist suhet. Lubame endal ja kutsume ka Teid, 5.-9. klassi noored, looduse kosutust saama ja loodsest pärit tehnoloogiaid uurima.

Laagris viibime Läänemaal, Lihula vallas, Metsküla väikeses armsas koolimajas ja selle lähedal olevates metsades

3 päeva ja 2 ööd. Laagri tasu on 60 eurot, mis sisaldab majutust, kogu päeva toitlustamist ja õpetusi.

Hinnale lisanduvad transpordikulud.

Transpordist.

Kuna üritus on oodatud üleriigilise osalusega, siis on sel korral transport organiseeritud 8.06.12 alates Lihula bussijaamast, väljumisega kell 12:10 Metsküla kooli juurde, kus saab toimuma meie laager. Korraldajatega tuleme ise Tallinnast kaugliini bussiga (väljumine Tallinna bussijaamast kell 10:30), mis jõuab Lihulasse täpselt soovitud kellaajaks. Seda varianti on oodatud kasutama ka teised, võõrustame Teid kaugliini bussis meeleldi. Kes soovib, võib tulla kohale ka otse Metskülla (vaata kaardilt). Oma kohaletuleku soovist informeeri meid registreerimise lehe vastavas lahtris.

LAAGER TOIMUB 8.-10. juunil 2012 Metsküla kooli territooriumil ja selle lähistel.

Jääme seniks nägemiseni!

 

Ürituse päevakava ja kirjeldus.